Ewangeliczny Kościół Chrystusowy w Sosnowcu
biblia     Słowo Twoje Jest pochodnią nogom moim, I światłością ścieżkom moim.  Psalm 119,105

 

Społeczność powstała...

   Zbór w Sosnowcu zbierał się dotychczas w Harcówce, przy ul I Maja, obok starej siedziby Sądu. Po dłuższych  modlitwach, Pan darował nam możliwość wynajęcia lokalu na cele religijne i charytatywno-oświatowe w Sosnowcu przy ul. Sadowej 10.

   Listopad tego roku, to okres intensywnych remontów i prac nad przygotowaniem lokalu do rozpoczęcia Zgromadzeń. Zarówno członkowie Zboru jak i ze szczególnym poświęceniem sympatycy , przykładali swe dłonie do dobrego, budującego dzieła, za co jesteśmy głęboko wdzięczni.

   Wyposażenie lokalu, tj. kazalnica, krzesła, stoły, przyznane zostały przez Radę Starszych Ewangelicznego Związku Braterskiego w Szczecinku, jak również pomoc finansowa na opłacenie czynszu za dwa miesiące.

( na temat Ewangelicznego Związku Braterskiego można przeczytać kierując się za linkiem na stronie głównej, tam też jest informacja o rejestracji prawnej naszego Kościoła)

   Wierzący jak i sympatycy Zboru przekazali meble i wyposażenie do kuchni, jak i wiele przydatnych w życiu Zborowym przedmiotów.

    Prócz Kaplicy w której odbywają się nabożeństwa, jest salka z przeznaczeniem dla społeczności jak też świetlicy dla dzieci z okolicy, a także dla osób zagrożonych patologiami społecznymi, którym chcemy w różnej formie pomagać

    W dniu 06 stycznia 2016 r. planowane jest poświęcenie Kaplicy przez Boże Słowo i Modlitwę.
Przy okazji chcielibyśmy podziękować imiennie wszystkim tym którzy pracowali przy remoncie oraz urządzaniu Kaplicy, jak również przyległych pomieszczeń.
ggg                                                Werst

 

Powrót